Poznajmy się
Jan Kaczmarek
President of the Board
Jan Kaczmarek
President of the Board

Doktor nauk humanistycznych - informatologia w specjalności afektywnych teorii informacji. Od ponad 13 lat wspiera firmy w tworzeniu strategii innowacji oraz pozyskiwaniu finansowania na badania, rozwój i komercjalizację technologii.

Joanna M. Fogler
Chief Innovation Strategist
Joanna M. Fogler
Chief Innovation Strategist

Od 10 lat współpracuje z innowatorami, MŚP, inkubatorami przedsiębiorczości i funduszami inwestycyjnymi. Analizuje i ocenia projekty B+R pod kątem ich potencjału rynkowego i atrakcyjności inwestycyjnej. Wspiera firmy w tworzeniu strategii komercjalizacji i strategii rozwoju.

Anna Laudy Nagy
Grant and International Projects Manager
Anna Laudy Nagy
Grant and International Projects Manager

Specjalistka ds. międzynarodowych programów B+R+I z 6-letnim doświadczeniem w organizacjach pozarządowych w Brukseli. Odpowiedzialna za pozyskiwanie i zarządzanie międzynarodowymi projektami m.in. Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.

Agata Rzepniewska
Financial Manager
Agata Rzepniewska
Financial Manager

Specjalistka ds. finansów z wieloletnim doświadczeniem w obszarze finansowo-księgowym oraz rozliczania projektów krajowych i zagranicznych. Zajmuje się obsługą finansową, kadrową i administracyjną Fundacji.

Barbara Domaradzka
Innovation Strategy Consultant
Barbara Domaradzka
Innovation Strategy Consultant

Trenerka umiejętności miękkich, facylitatorka, moderatorka DT. Wieloletnia koordynatorka projektów społecznych, producentka wydarzeń i wystaw, animatorka kultury. W Fundacji MOST doradza start up'om i firmom w zakresie rozwoju firmy jak i zespołów. Prowadzi warsztaty z rozmaitych metodyk: strategia firmy, segmentacja rynku, analiza konkurencji, modele biznesowe, design thinking i service design.

Joanna Piotrowska
Innovation Strategy Consultant
Joanna Piotrowska
Innovation Strategy Consultant

Praktyk i ekspert Design Thinking i pokrewnych metod projektowania innowacji. Rozwiązania wypracowuje, wychodząc od głębokiego zrozumienia potrzeb Klienta i Interesariuszy. Absolwentka UW i Akademii Leona Koźmińskiego.

Tomasz Pilewicz
PHILIPS

Business Marketing Manager dla zdrowia populacyjnego oraz innowacji w Phillips w Europie Środkowej i Wschodniej. Interesuje się rozwiązaniami z obszaru samozarządzania zdrowiem, raportowania wyników terapeutycznych i jakości świadczeń przez pacjentów. W Fundacji MOST wspiera rozwój spółek technologicznych we współpracy z przedsiębiorstwami międzynarodowymi.

Marta Klimowicz
MONTERAIL

Doktorka socjologii internetu od 10. lat pracująca w branży IT. Zarządza zespołem Growth w Monterail - firmie tworzącej oprogramowanie dla klientów z całego świata. Jest mentorką w programach akceleracyjnych dla startupów. W Fundacji MOST wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu kompetencji marketingowych w obszarze B2B.

Przemysław Lahuta

Analityk finansowy i manager inwestycyjny. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Narodowym Centrum Badań Jądrowych oraz Polskim Instytucie Badań i Rozwoju. Specjalizuje się w określaniu kierunków rozwoju i analizach rynkowych. Doradca startup’ów, który przygotowuje do inwestycji firmy na wczesnym etapie rozwoju.

Tomasz Lajfert
MAPA MOTYWACJI

MCFO, CEO, trener w obszarze rozwoju osobistej efektywności oraz budowania zespołów. Uprawniony do samodzielnego stosowania narzędzia Reiss Motivation Profile: profilowania motywacyjnego. Doświadczenie, które zdobył jako CFO w wielu młodych firmach, ugruntowało jego pozycję specjalisty m.in: w zarządzaniu finansami, rachunkowości zarządczej i przeprowadzaniu wycen.

Michał Mroczkiewicz
CLAUDITY

Marketer z wykształcenia, praktyk sprzedaży z powołania. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży – B2C i B2B. Od blisko dekady współpracuje z najlepszymi managerami z szerokiego spektrum branży, pomagając im w definiowaniu, zrozumieniu oraz przejęciu kontroli nad procesem sprzedaży. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym i taktycznym dla zespołów sprzedaży - wspiera handlowców, by ci osiągali swoje cele skuteczniej, czyli: lepiej, szybciej i mądrzej.

Przemysław Pustelny
SUNSCRAPERS

Z wykształcenia psycholog i projektant. Ekspert w obszarze projektowania i wdrażania usług i produktów cyfrowych (Service Design, UX Design). Posiada prawie dwie dekady doświadczenia w projektowaniu, w tym projektowaniu użytkowym. W swojej karierze pracował zarówno w małych, jak i dużych organizacjach m.in. jako art director czy head of UX design.

Joonas Reunamo
GE AVIATION

Lead engineer w Engineering Design Center, inżynier ze specjalizacjami Usability i Systemy Cyfrowe (Tampere University of Technology, Finlandia). Konsultant technologiczny. Tworzy unikalny design oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne w zakresie projektowania produktu, software’u i hardware’u. Ekspert w Usability & Customer Experience. Pracował, m.in. przy projektach z zakresu UX, pneumatyki, elektroniki, wirtualnej rzeczywistości, awioniki, robotyki, automatyki, systemów wizyjnych.

Marcin Sałek
LOGIC TRAINING

Konsultant, trener, coach. Specjalizuje się w systemowym podnoszeniu efektywności sprzedaży: tworzeniu strategii sprzedażowych, wdrażaniu systemów i standardów sprzedaży, wprowadzaniu produktów na rynek, budowaniu zespołów sprzedażowych i rozwijaniu ich kompetencji. Pracował m.in dla: 3M, Agora, Alcatel, AMP, Bank BPH, Bank Pekao, Bank PKO BP, Bank BGŻ, Carserwis, Decathlon, Deutsche Bank, Dialog, Duplo, Eden Springs, GEA, Grundfos, Grupa Lotos, Grupa Żywiec, Polkomtel, Ricoh Polska oraz Roche.

Monika Sońta
COMM.ON - COMMUNICATION BOUTIQUE

Badaczka organizacji, pracuje w zespole MINDS na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie bada m.in. zaangażowanie pracowników przy pomocy metod kreatywnych. Konsultantka w obszarze komunikacji wewnętrznej, L&D, Internal Branding i doświadczeń pracowników. W Fundacji MOST działa na wczesnym etapie akceleracji, w obszarach analizy potrzeb, fazie koncepcyjnej, ideacji i UX/EX/CX.

Tomasz Wojciechowski
GWDA W PILE

Manager przedsiębiorstw komunalnych. Pomysłodawca i twórca pierwszej polskiej internetowej giełdy odpadów. Specjalizuje się w tworzeniu w Polsce podwalin pod implementację pakietu Circular Economy. Współzałożyciel i koordynator Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Michał Grzywacz
MICHAŁ GRZYWACZ - ARKADIUSZ ZAWADA KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH

Radca prawny i doradca podatkowy. Współpracuje przy projektach start-upowych w zakresie wyboru optymalnej formy prowadzenia działalności, implementacji przyjętych rozwiązań, opiniowania umów inwestycyjnych. Ponadto doradza w obszarze planowania podatkowego transakcji.

Marcin Ziółek
KMD POLAND SCRUM MASTER

Agile coach, przedsiębiorca, trener i mentor. Od ponad 11 pracuje w branży IT, wspiera firmy w transformacjach, budowaniu samoorganizujących się zespołów, zaangażowaniu i czynieniu organizacji zwinnymi. Twórca warszawskiej grupy Management 3.0 Meetup oraz organizator konferencji Agile Coach Camp Polska.

Piotr Przymusiała

Konsultant merytoryczny z przygotowaniem w zakresie technologii produkcji sprzętu medycznego, opracowywania i komercjalizacji technologii mikromateriałowych, stałego monitorowania rynku nowych technologii oraz znajdowania partnerów biznesowych zainteresowanych komercjalizacją nowych technologii. W opracowywaniu nowych lub ulepszaniu już istniejących technologii stosuje metodykę TRIZ.

Krzysztof Kostyra

Doświadczony manager w branży medycznej. Szlify zdobywał w największych firmach farmaceutycznych, medycznych, diagnostycznych i genetycznych, w Polsce i za granicą. Od 7. lat jako konsultant realizuje projekty z zakresu doradztwa strategicznego i operacyjnego, wejścia na rynek, rozwoju portfolio produktów oraz optymalizacji działań promocyjno-sprzedażowych.

Agnieszka Zawadka
LIVESPACE

Eksperka inbound oraz content marketingu B2B, jako CMO Livespace odpowiadala za działania marketingowe, wsparcie sprzedaży i customer success oraz budowanie kultury organizacji. Wspiera innowacyjność i przedsiębiorczość jako mentorka podczas wydarzeń technologicznych.

Jerzy Puchowicz

Zajmuje się doradzaniem w zakresie restrukturyzacji, fuzji i przejęć. Służy wsparciem operacyjnym na etapie wprowadzania zmian. W swojej karierze prowadził projekty o charakterze strategicznym dla przedsięwzięć biznesowych (także dla nowopowstałych lub transformujących się).

Tomasz Chmielecki
POS MEDIA GROUP

Wieloletni praktyk w zakresie marketingu, reklamy, promocji i komunikacji. Ekspert programów lojalnościowych, marketingu bezpośredniego, programów wsparcia sprzedaży i sieci dystrybucji. Doświadczenie zdobywał w takich firmach jak P&G, Play, Nokia, BMW, TUI, Bosch, Danone i wiele innych.

Radosław Bartosik
HIPOKRYTA.PL

Założyciel i członek zarządu jednej z wiodących spółek na rynku oprogramowania dla branży ubezpieczeniowej. Główne obszary kompetencji to tworzenie zespołów samozarządzających i samoorganizujących się, definiowanie odpowiedzialności i efektywności. Swobodnie porusza się w branży IT zwłaszcza w tematach programowania, zarządzania i wspierania zespołów IT. W Fundacji MOST prowadzi audyty procesów i analizuje problemy organizacji wspólnie z właścicielami lub osobami zarządzającymi w firmie. Wspiera definiowanie celów organizacji, jej sensu istnienia, definiowanie ograniczeń w organizacji, mapowanie procesów biznesowych.

Paulina Wójcik
POLPHARMA

Pasjonatka i aktywna kreatorka branży healthcare. Na codzień tworzy innowacyjne rozwiązania farmaceutyczne, a w przeszłości także urządzenia medyczne. Z chaosu tworzy ład, zarządza projektami, optymalizuje rzeczywistość biznesową oraz wspiera firmy w rozwoju na skalę globalną.

Emil Osiewicz
KAIZENDO

Przedsiębiorca i menedżer z 15-letnim doświadczeniem w doradztwie biznesowym, optymalizacji procesów i zarządzaniu zmianą. Doskonalił procesy w ponad 100. organizacjach od mikro- do korporacji międzynarodowych. Przeprowadził niezliczoną ilość szkoleń i konsultacji z zakresu psychologii zmiany. Obecnie wspiera przedsiębiorców i managerów w efektywnym zarządzaniu zasobami swojej energii i uważności w drodze do życiowej i biznesowej harmonii.

Jarosław Woźniak
Business Advisor/Interim Manager/Inwestor GPW

Pomaga w rozwoju strategicznym i ekspansji. Ma doświadczenie od prowadzenia jednoosobowej działalności do sprzedaży spółki akcyjnej inwestorowi branżowemu. Stawia na działanie i wspiera zespoły w podejmowaniu ważnych strategicznie decyzji.

Krzysztof Zwoliński
TRIGLAV MARKETING

Inżynier i fan oprogramowania wspierającego pracę ludzi. Pracuje na styku sprzedaży, marketingu oraz IT. Tworzy i wdraża strategie, buduje zespoły i bazy klientów. Nie sprzedaje produktów, w które nie wierzy.

Marcin Kolczyński
ADVISORYBOX

Ponad 25 lat doświadczenia w pomaganiu firmom w rozwijaniu innowacyjnych modeli biznesowych i zwinnych strategii rynkowych. Pracował zarówno dla start-upów jak i międzynarodowych korporacji, nad zagadnieniami związanymi z analizą rynku, budową strategii firmy, rozwojem portfolio produktów i usług, zarządzaniem procesami i strukturą organizacyjną oraz zmianą.

Jerzy Toborowicz

Ekonomista, analityk, konsultant Banku Światowego specjalizujący się w innowacjach, przedsiębiorczości i polityce publicznej. Specjalizuje się we współpracy z naukowcami i firmami, analizie ich potrzeb i problemów, oraz projektowaniem szytych na miarę rozwiązań. Odpowiedzialny za rozwijanie projektów z zakresu innowacji i przedsiębiorczości w biurze Banku Światowego w Warszawie.

Grażyna Jakubiec

Doświadczenie w biznesie zdobywała pracując w działach sprzedaży dużych firm (Coca-Cola, Nationale Nederlanden, Frito Lay Poland). Specjalizuje się w tematyce opracowania strategii rozwoju sił sprzedaży, przywództwa i zarządzania, a także coachingu narzędziowego, rozwoju wewnętrznych struktur trenerskich , sprzedaży i obsługi Klienta oraz oceny efektywności szkoleń.

Marcin Babiak
KORDO EDUKACJA

Menedżer z międzynarodowym doświadczeniem. Doradca w zakresie kultury organizacyjnej. Szkoli menedżerów i handlowców. W Fundacji MOST wspiera przedsiębiorstwa technologiczne w zakresie rozwijania talentów i przechodzenia przez proces zmiany.

Przemysław Budnicki
WORKBEE, SPECTRAL APPLICATIONS

Od ponad 20. lat transformuje biznes wykorzystując nowe technologie, myślenie strategiczne, zamiłowanie do sprzedaży i kreatywne kwestionowanie obowiązujących reguł. Skupia się na obszarach: sprzedaż, zespół, produkt, klient. Stosuje różne techniki: od indywidualnej pracy z elementami coachingu, mentoringu, inspiracji, przez projektowanie warsztatów, badań, aż po dawanie własnego wkładu w proces klienta.

Michał Pawlik
SMEO

Współtwórca i prezes SMEO – niezależnej firmy faktoringowej, dostarczającej rozwiązania finansowania faktur firmom z sektora MŚP. Zanim założył SMEO w styczniu 2017, stworzył dla Getin Holding w 2011 roku firmę faktoringową Idea Money – która po trzech latach została sprzedana za 170 milionów złotych. Michał jest także twórcą NFG.pl, pierwszej w pełni online’owej usługi pożyczek pod fakturę dla mikrofirm. Jest aktywnie zaangażowany w rozwój sektora FinTech. Wykładowca studiów MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.