Warsaw Booster’23
Startupy
05.2023 - 12.2023

Warsaw Booster’23 to program akceleracji, którego celem jest wsparcie najlepszych projektów technologicznych w doskonaleniu kompetencji biznesowych oraz budowania relacji z ponad 50 partnerami instytucjonalnymi, organizacjami i firmami będącymi liderami w swych branżach oraz spółkami i biurami miejskimi.

Uczestnicy otrzymają indywidualne i dopasowane do ich najpilniejszych potrzeb wsparcie doradców programu oraz mentorów z kilkudziesięciu firm, korporacji, organizacji społecznych

W tegorocznej edycji przedstawiciele partnerów korporacyjnych i społecznych podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno na etapie akceleracji, jak i w procesie mentoringu.

Organizatorem akceleratora jest Miasto Stołeczne Warszawa, a operatorami edycji są 3 Fundacje: MOST, Startup Hub Poland i Koalicja na rzecz Polskich Innowacji.

Jak można skorzystać z programu?
[Rekrutacja zakończona]
W programie mogą wziąć udział młode firm technologiczne (istniejące jednak nie dłużej niż 3 lata) oraz twórcy, którzy nie prowadzą jeszcze działalności gospodarczej. O ile działalność prowadzą lub zamierzają prowadzić w Warszawie – wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej hubie innowacji.

W tegorocznej edycji Warsaw Booster’23 poszukiwane będą rozwiązania, produkty lub usługi, które opierają się na takich technologiach jak:

• sztuczna inteligencja (AI),
  • internet rzeczy (IoT),
  • analiza wielkich zbiorów danych (big data),
  • przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej (cloud computing),
  • wirtualna rzeczywistość (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR).

Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do Warsaw Booster’23 zaproszeni zostaną do akceleracji w oparciu o Indywidualny Tok Akceleracji.

Działania, wiedza oraz wspierający mentorzy, doradcy oraz partnerzy dopasowani zostaną do profilu i realnych potrzeb pomysłu.

Każdy z zespołów zyska dostęp do liderów przedsiębiorczości oraz ekspertów korporacji, które wspierają tegoroczną edycję programu. Wymiana wiedzy i doświadczenia pozwoli na zwiększenie możliwości innowacyjnego działania oraz szanse na pozyskanie kapitału inwestycyjnego.

Łączna wartość nagród to 87 500 zł.

• I miejsce: 45 000 zł
  • II miejsce: 30 000 zł
  • III miejsce: 12 500 zł

Jakie kryteria należy spełnić?

Uczestnictwo w programie wymaga spełnienia następujących kryteriów:

• podmiot gospodarczy zarejestrowany na terenie Warszawy lub twórca mieszkający w Warszawie,
  • podmiot gospodarczy funkcjonuje na rynku nie dłużej niż 36 miesięcy.
Harmonogram
Rekrutacja rozpocznie się w połowie maja i potrwa do 23 czerwca br. za pośrednictwem strony www.
1 lipca - ogłoszenie 45 projektów wybranych do I fazy akceleracji
30 sierpnia – PRE SEMI DEMO DAY - ogłoszenie wyboru 20 projektów, które wejdą do II fazy akceleracji
19 października - SEMI DEMO DAY – ogłoszenie 10 projektów, które przejdą do ostatniej fazy akceleracji
12 grudnia DEMO DAY – ogłoszenie trójki zwycięzców programu