Entrepreneuria (zakończony)
high-tech startups
2012-2014

Wstęp: Program akceleracyjny skierowany do startupów z branży high-tech o wysokim potencjale rynkowym. Prowadzony przez Fundację MOST od 2012 roku, współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Kreator Innowacyjności”.

Jakich zagadnień dotyczy konkurs?

Fundacja MOST w ramach programu Entrepreneuria prowadziła program akceleracji innowacyjnych przedsiębiorstw. Zdolnym, ambitnym i kreatywnym ludziom pomagaliśmy stawiać pierwsze kroki w samodzielnym biznesie, zdobyć wiedzę, kontakty i porady jak zbudować własny start-up. Dzięki połączeniu odpowiednio dobranych szkoleń, warsztatów oraz wsparcia doświadczonych mentorów, byliśmy w stanie w znaczący sposób przyspieszyć rozwój nowych startupów. Efektem pracy nad pomysłem był: prototyp, model biznesowy oraz prezentacja inwestorska. W ramach programu zostały zorganizowane 2 edycje Startup Academy, 4 Weekendy Akceleracyjne i 10 Road Shows.

W ramach projektu Entrepreneuria zorganizowaliśmy:

ROAD SHOWs

• (dziesięć seminariów odbyło się w okresie od listopada 2012 r. do maja 2014 r. w polskich miastach, w których znajdują się największe uczelnie technologiczne);

ACCELERATION WEEKENDS

• (4 edycje wydarzenia odbyły się w okresie od września 2012 r. do maja 2014 r. w 4 polskich miastach, w których młodzi i utalentowani programiści, strategowie i projektanci mieli okazję pracować nad swoimi pomysłami na biznes i przedstawić je inwestorom);

STARTUP ACADEMY

• (2 edycję Letniej Szkoły Przedsiębiorczości odbyły się w 2013 i 2014 r. w Warszawie dla młodych przedsiębiorców technologicznych z innowacyjnymi pomysłami biznesowymi);

ENTREPRENEURIA SALON

• (program uzupełniono szeregiem nieformalnych spotkań przedsiębiorców z sektora high-tech, które odbyły się w latach 2012, 2013 i 2014. Format Salonów obejmował przemówienie inauguracyjne wygłoszone przez przedsiębiorcę oraz sesję networkingową, mającą na celu zbudowanie lokalnej społeczności ekspertów w zakresie zarządzania innowacjami).
do koordynatora
projektu